www.alfapujcky.cz Rychlé půjčky
sponzorované odkazy

Doporučujeme
Zkuste naše finanční poradenství na Finmix.cz ať se nedostanete do problémů a nepotká vás osobní bankrot a finanční krach. Můžete také načerpat informace, rady a tipy na portále daki.cz inzerce půjček. Hledáte-li zdroj informací a ripů jak na peníze, tak navštivte magazín o penězích Oslíčku.cz, nebudete litovat. Ztrácíte se v oblasti financí? Hledáte nejlepší půjčky? Co například půjčka 40 000 Kč ihned na účet? Nebo dáte přednost půjčce na složenku před výplatou? Tipy na půjčky přinášíme každý den.
Finanční poradenství
Peníze, půjčky, úvěry, hypotéky, spoření... témata, která ovlivňují životy každého z nás. Ne pro všechny jsou však tyto finanční obory srozumitelné. Proto se snažíme rozebrat pečlivě všechny témata (např. konsolidace půjček, americká hypotéka, peníze na směnku) a předat vám tak tyto důležité informace. Naše stránky Alfapujcky.cz pravidelně doplňujeme o nová témata z oblasti financí a půjček.

Rychlé půjčky

Rychlé půjčky (nebo také tzv. půjčky ihned, půjčky on-line, půjčky do 24 hodin, express půjčky) se v poslední době stávají stále více oblíbenějším finančním produktem. Jde o typ úvěru, který se vyznačuje rychlým vyřízením půjčky a s tím spojené okamžité čerpání peněžních prostředků. Rychlé půjčky dnes nabízí spousta bankovních ale i nebankovních institucí. Jde vlastně o hotovostní neúčelový úvěr různých parametrů, sjednaných u každého klienta individuálně.

Výhodou rychlé půjčky je, jak už název napovídá, její rychlé vyřízení, většinou do 24 hodin, a možnost okamžitého převodu financí na účet klienta. Vyřízení půjčky u bankovních institucí bývá většinou zdarma. Navíc lze k půjčce sjednat pojištění proti neschopnosti splácet (např. z důvodu ztráty zaměstnání nebo dlouhodobé pracovní neschopnosti) nebo pro případ úmrtí klienta. Výše půjček se pohybuje v rozmezí mezi 20 000 až 500 000 korun. Ručení bývá povinné až od určité výše úvěru. Výše maximálně možné částky a podmínky úvěru bývají stanoveny individuálně podle možností klienta, především podle doložených měsíčních příjmů a nákladů na bydlení. Splácení úvěru probíhá pravidelnými měsíčními úhradami ve prospěch banky. Úroková sazba bývá u těchto produktů poměrně vysoká, a sice kolem 10% z celkové půjčené částky. Měsíční poplatek za vedení účtu se pohybuje v rozmezí 50 až 100 korun. Některé banky umožňují kdykoliv úvěr bezplatně splatit. Není žádnou výjimkou, že rychlou půjčku lze získat u banky, u které nemá klient žádný běžný účet.

Rychlá půjčka je bezúčelová, většinou bývá využívána na nákup spotřebního zboží. Často se můžeme setkat s tím, že rychlou půjčku vám nabídnou přímo pracovníci obchodů při nákupu. Často jsou rychlé půjčky nabízeny i na internetových nákupních serverech. Podmínkou pro vyřízení úvěru je předložení dvou průkazů totožnosti a prokázání trvalých příjmů (pracovní smlouva, výpis z bankovního účtu nebo doložení výplatních pásek).

Získat rychlou půjčku od nebankovní společnosti je ještě snazší. Žadatel o rychlou půjčku si prostřednictvím internetu nebo telefonu okamžitě zjistí, kolik peněz a za jakých podmínek mu instituce půjčí. Tyto instituce si většinou neověřují, zda žadatel nefiguruje v registru dlužníků, někdy ani nevyžadují doklad o příjmech, ručitele apod. Na takovou půjčku tedy dosáhne i riziková skupina klientů, kteří by jinak se žádostí u bankovních institucí nepochodili. Bývají to především domácnosti, které už splácí několik úvěrů, nebo již mají negativní záznam v registru dlužníků. O nic menší skupinu tvoří také mladí pracující lidé, s nižším vzděláním a slabším sociálním zázemím.

Nevýhodou těchto půjček je samozřejmě vyšší úrok oproti bankovním institucím (přibližně 10% až 20% z celkové sumy) a také daleko větší poplatky spojené s úvěrem. Některé společnosti účtují při předčasném splacení úvěru klientovi poplatky v řádu tisíců a navíc také součet úroků, které by klient zaplatil do původní doby splatnosti úvěru. Některé společnosti také přidávají do smluv o úvěru doložku o opětovném obnovení úvěru po době jeho splatnosti. A to až do doby, dokud klient písemně nepožádá o zrušení úvěrového účtu. Další věc, se kterou se lze setkat, je doložka o zplnomocnění zástupce úvěrové společnosti pro případ právního jednání s vaším zaměstnavatelem. Úvěrová společnosti tak má možnost v případě neschopnosti splácení vyjednat automatické srážky ze mzdy.

Z výše uvedených informací vyplývá, že rychlé půjčky nejsou příliš výhodným finančním produktem. Nicméně v situaci, kdy potřebujete rychle získat peníze a nemáte nárok získat je od bankovních institucí, může pro vás rychlá půjčka být dobrým řešením. Vždy však transakci pečlivě zvažte. Porovnejte nabídky různých firem. Informujte se především o roční úrokové sazbě a RPSN. Roční úroková sazba vám vypoví, o kolik ročně půjčenou sumu společnosti přeplatíte. RPSN (tj. roční procentní sazba nákladů) uvádí celkové roční navýšení i s ohledem na všechny další poplatky s úvěrem spojené.

sponzorované odkazy