www.alfapujcky.cz Nebankovní půjčky
sponzorované odkazy

Doporučujeme
Zkuste naše finanční poradenství na Finmix.cz ať se nedostanete do problémů a nepotká vás osobní bankrot a finanční krach. Můžete také načerpat informace, rady a tipy na portále daki.cz inzerce půjček. Hledáte-li zdroj informací a ripů jak na peníze, tak navštivte magazín o penězích Oslíčku.cz, nebudete litovat. Ztrácíte se v oblasti financí? Hledáte nejlepší půjčky? Co například půjčka 40 000 Kč ihned na účet? Nebo dáte přednost půjčce na složenku před výplatou? Tipy na půjčky přinášíme každý den.
Finanční poradenství
Peníze, půjčky, úvěry, hypotéky, spoření... témata, která ovlivňují životy každého z nás. Ne pro všechny jsou však tyto finanční obory srozumitelné. Proto se snažíme rozebrat pečlivě všechny témata (např. konsolidace půjček, americká hypotéka, peníze na směnku) a předat vám tak tyto důležité informace. Naše stránky Alfapujcky.cz pravidelně doplňujeme o nová témata z oblasti financí a půjček.

Nebankovní půjčky

V České republice je finanční produkt ve formě úvěru poměrně hojně využíván. Nicméně jeho získání není vždy jednoduché. Problém může nastat například v případě, má-li klient nedostatečné příjmy nebo zápis v registru dlužníků. To je pro banku důvod, aby žadateli úvěr neposkytla. V takovém případě můžete využít nabídku nebankovních institucí.

Nebankovní půjčky jsou, jak už název napovídá, poskytovány nebankovními subjekty, většinou soukromými finančními institucemi. S nabídkami od těchto institucí se můžete setkat prakticky kdekoli – na ulici, na internetu, v bankách, v obchodech, u finančních společností atd. Jejich klientelu tvoří převážně rizikoví občané, není se tudíž čemu divit, že si tyto společnosti nastavují mnohem vyšší úrokové sazby než banky. Pro poskytnutí nebankovní půjčky stačí splnit dvě základní podmínky – být starší 18 let a být občanem České republiky. Mohou o ni zažádat jak fyzické osoby, tak i podnikatelé nebo třeba i nezaměstnaní občané.

Nebankovní půjčky jsou často využívány lidmi v bezvýchodné kritické finanční situaci, ve které jim z důvodu rizikovosti žádný bankovní subjekt nepůjčí. Dosáhne na ni prakticky každý. Půjčka je vyřízena a poskytnuta ihned. Její výše se pohybuje v rozmezí od 20 000 do 1 000 000 korun. Doba splatnosti se pohybuje mezi pár měsíci až několika lety.

Nebankovní půjčky bez registru

Jsou určeny pro žadatele, kteří mají negativní záznam v bankovním registru. Tedy pro problémové žadatele, kterým by bankovní subjekty nepůjčily. Vyřízení půjčky je rychlé a není potřeba ručitel. Vzhledem k velkému riziku pro subjekty poskytující půjčku jsou většinou poskytovány menší finanční částky.

Nebankovní půjčky bez potvrzení příjmu

Mohou o ně žádat např. ženy na mateřské dovolené nebo nezaměstnaní. Ručí se nemovitostí, movitým majetkem nebo směnkou. I u těchto typů půjček je poměrně velké riziko budoucí neschopnosti závazky splácet. V tom případě dochází velmi rychle k zabavení majetku, kterým bylo ve smlouvě ručeno. Půjčky bez potvrzení příjmu často využívají také začínající podnikatelé, kteří ještě nemohou doložit své příjmy daňovým přiznáním.

Nebankovní půjčky do 24 hodin (půjčky on-line)

Poskytující subjekty nenahlíží do registru a nevyžadují ručitele. Bývají vyřízeny velmi rychle – maximálně do 24 hodin. Sjednat je lze po internetu nebo po telefonu. U těchto druhů půjček hrozí pro žadatele riziko neinformovanosti o všech podmínkách smlouvy.

Výhody nebankovních půjček:

 • nenahlíží se do bankovních registrů
 • rychlé vyřízení
 • u většiny společnosti není potřeba dokládat příjem
 • většina půjček je bez ručitele a nutnosti ručení
 • bez vědomí manžela či manželky
 • bez nutnosti uvádění účelu
 • jednoduchá administrativa při vyřízení

Nevýhody nebankovních půjček:

 • vysoké úroky a RPSN (úrok ve výši 10%-30%, RPSN může dosahovat až 70%)
 • vysoké poplatky (za vedení účtu, uzavření smlouvy, za převod peněz, za předčasné splacení a další)
 • rizikovost obchodu (pochybné společnosti, nedostatečná informovanost žadatelů)
 • při neplnění závazků rychlé odebrání majetku, kterým bylo ve smlouvě ručeno

V České republice působí v současné době mnoho nebankovních subjektů poskytujících půjčky. Patří mezi ně například: CETELEM ČR, a.s., COFIDIS s.r.o., ESSOX s.r.o., HOME CREDIT a.s., Provident Financial s.r.o. a další.

Pakliže jste se rozhodli pro využití nebankovní půjčky, dodržujte základní bezpečností pravidla:

- nepodepisujte smlouvu ihned v kanceláři společnosti, vždy si ji v klidu pročtěte doma
- porovnejte nabídky více společností, preferujte spíše známé společnosti
- ujasněte si výši RPSN, úrokové sazby, počet splátek a celkově zaplacenou sumu
- informujte se o všech závazcích a pravidlech, např. zda jde půjčka splatit předem
- neplaťte žádné poplatky před poskytnutím půjčky

sponzorované odkazy