www.alfapujcky.cz Nebankovní hypotéky
sponzorované odkazy

Doporučujeme
Zkuste naše finanční poradenství na Finmix.cz ať se nedostanete do problémů a nepotká vás osobní bankrot a finanční krach. Můžete také načerpat informace, rady a tipy na portále daki.cz inzerce půjček. Hledáte-li zdroj informací a ripů jak na peníze, tak navštivte magazín o penězích Oslíčku.cz, nebudete litovat. Ztrácíte se v oblasti financí? Hledáte nejlepší půjčky? Co například půjčka 40 000 Kč ihned na účet? Nebo dáte přednost půjčce na složenku před výplatou? Tipy na půjčky přinášíme každý den.
Finanční poradenství
Peníze, půjčky, úvěry, hypotéky, spoření... témata, která ovlivňují životy každého z nás. Ne pro všechny jsou však tyto finanční obory srozumitelné. Proto se snažíme rozebrat pečlivě všechny témata (např. konsolidace půjček, americká hypotéka, peníze na směnku) a předat vám tak tyto důležité informace. Naše stránky Alfapujcky.cz pravidelně doplňujeme o nová témata z oblasti financí a půjček.

Nebankovní hypotéky

Hypotéka je úvěr na financování potřeb bydlení. Podmínkou je samozřejmě vlastnictví nebo plánovaná koupě či stavba nemovitosti, která se zastaví ve prospěch banky. V České republice je finanční produkt ve formě hypotéky poměrně hojně využíván. Nicméně získání hypotéky není vždy jednoduché. Problém může nastat v případě, má-li klient nedostatečné příjmy nebo zápis v registru dlužníků. To je pro banku důvod, aby žadateli hypotéku neposkytla. V takovém případě můžete využít nabídku nebankovní hypotéky.

Jak už název napovídá, jedná se o půjčky jištěné nemovitostí, které jsou poskytovány nebankovními subjekty, většinou soukromými finančními institucemi. Ty se soustředí především na ty klienty, kteří nedosáhli na hypotéku u bankovních subjektů. Jejich klientelu tak tvoří převážně rizikoví občané, není se tudíž čemu divit, že si tyto společnosti nastavují mnohem vyšší úrokové sazby než banky. Poskytovateli jsou většinou malé instituce s pochybnou spolehlivostí, což s sebou nese velkou rizikovost obchodu. Další nevýhodou je, že tyto společnosti se většinou snaží na klientech vydělat. Smlouva může obsahovat různá ujednání, která jsou pro klienta nevýhodná a o kterých ani kolikrát nemusí vědět. Navíc jsou tyto společnosti většinou pouhým zprostředkovatelem obchodu a zastupují často buď banku nebo jinou větší nebankovní instituci, z čehož vyplývá opět velký výdaj v podobě provize za zprostředkování obchodu.

Nebankovní hypotéka může být poskytnuta téměř každému žadateli, který splní základní minimální podmínky společnosti. Žadatelem může být každá fyzická i právnická osoba, která je občanem České republiky, ve věku od 18 do 65 let (v době splatnosti hypotéky může být žadateli max. 65 let). Minimální Výše poskytnuté nebankovní hypotéky závisí na hodnotě zastavované nemovitosti. Tato výše však u nebankovních institucí nepřevyšuje 80% tržní hodnoty nemovitosti. Ta musí stát na území České republiky a ve většině případů na ni nesmí být uvázáno věcné břemeno omezující její užívání ani žádné další zástavní právo. Ručit lze vlastní nemovitostí, kupovanou nebo stavěnou, nemovitostí třetí osoby, nebo lze využít také ručení družstevním bytem. Splatnost úvěru se pohybuje mezi 2 až 30 lety. Oproti bankám však bývá podstatně kratší. Finanční částku lze čerpat převodem na účet, a to jednorázově nebo postupně – maximálně však půl roku. V případě neschopnosti splácet nebankovní hypotéku dochází velmi rychle k vymáhání dlužné částky a odebrání majetku, kterým bylo ve smlouvě ručeno. Některé společnosti nabízí klientům výhodu v podobě splátkových prázdnin. Jedná se v podstatě o období, kdy klient nemusí platit celou výši splátky, ale pouze úroky vyplývající ze splátky. Jak už bylo řečeno, úroky jsou daleko vyšší než u bankovních hypoték. Mnohdy až dvojnásobně. Jejich výše se stanovuje individuálně, mimo jiné i na základě rizikovosti klienta.

Výhody nebankovní hypotéky:

 • možnost ji získat i pro žadatele, kteří neuspěli u bankovních institucí
 • pevná měsíční splátka i úroková sazba
 • nenahlíží se do bankovních registrů
 • nemusí se dokládat příjmy žadatele
 • peníze lze u většiny typů úvěrů použít bez udání účelu
 • možnost refinancování nevýhodných půjček
 • možnost konsolidace půjček
 • možnost vyplacení exekucí a zástav na nemovitosti

Nevýhody nebankovní hypotéky:

 • vyšší úroky, sazba RPSN a poplatky za vedení účtu a nedodržení podmínek
 • větší rizikovost obchodu
 • okamžité vymáhání pohledávek v případě neschopnosti splácení

Nebankovní společnosti nabízí v současné době různé druhy úvěrů, například americké nebankovní hypotéky, nebankovní úvěry proti zástavě nemovitosti, nebankovní podnikatelské půjčky, nebankovní hypotéky na koupi nemovitosti, nebankovní hypotéky na stavbu nemovitosti, nebankovní hypotéky na rekonstrukci nemovitosti nebo nebankovní hypotéky na refinancování a další. V případě, že se chystáte využít těchto nebankovních institucí, vždy pečlivě zvažte všechny dostupné nabídky, prostudujte pečlivě obchodní podmínky. Vyvarujte se pochybných společností, která Vás budou například nutit podepsat smlouvu ihned v kanceláři společnosti.

sponzorované odkazy