www.alfapujcky.cz Konsolidace půjček
sponzorované odkazy

Doporučujeme
Zkuste naše finanční poradenství na Finmix.cz ať se nedostanete do problémů a nepotká vás osobní bankrot a finanční krach. Můžete také načerpat informace, rady a tipy na portále daki.cz inzerce půjček. Hledáte-li zdroj informací a ripů jak na peníze, tak navštivte magazín o penězích Oslíčku.cz, nebudete litovat. Ztrácíte se v oblasti financí? Hledáte nejlepší půjčky? Co například půjčka 40 000 Kč ihned na účet? Nebo dáte přednost půjčce na složenku před výplatou? Tipy na půjčky přinášíme každý den.
Finanční poradenství
Peníze, půjčky, úvěry, hypotéky, spoření... témata, která ovlivňují životy každého z nás. Ne pro všechny jsou však tyto finanční obory srozumitelné. Proto se snažíme rozebrat pečlivě všechny témata (např. konsolidace půjček, americká hypotéka, peníze na směnku) a předat vám tak tyto důležité informace. Naše stránky Alfapujcky.cz pravidelně doplňujeme o nová témata z oblasti financí a půjček.

Konsolidace půjček

Zadluženost domácností v České republice neustále roste. Mnoho domácností je nuceno se potýkat s několika půjčkami měsíc co měsíc. A v této situaci není bohužel výjimečné, že dlužníci přestávají být schopni tuto situaci zvládat a plnit tak své závazky. Jednou z možností, která může těmto lidem pomoci, je konsolidace půjček. Tento finanční produkt slouží ke sloučení všech klientových závazků a převedení do jediného.

Podstatou konsolidace půjček (neboli přeúvěrování půjček) je sloučení stávajících úvěrů do jednoho úvěru. To vede ke zjednodušení a zpřehlednění splátek a tím i k přehlednější administrativě ohledně úvěrů, ale také ke snížení dalších nákladů spojených s vedením předešlých úvěrových účtů a poplatků s nimi souvisejících. Další výhodou je snížení měsíční splátky a přizpůsobení parametrů nové půjčky vašim aktuálním potřebám a možnostem. Díky nižší splátce však sice prodloužíte dobu splatnosti a tím snížíte výši splátky, ale o to více zase na celkovém úvěru přeplatíte bance. Proto je potřeba opravdu zvážit nejlepší variantu konsolidace půjček. Může se stát, že pro vás bude výhodnější naopak úvěr doplatit co nejrychleji. Dobu splácení si tudíž nastavíte na co nejkratší období. Výhodou je také to, že si můžete zvolit datum, ke kterému budete novou splátku hradit.

Rozsah závazků, které vám banka dovolí konsolidovat je u každé společnosti jiný. Některé banky například nepovolují konsolidovat úvěry z kreditních karet nebo kontokorentní úvěry. Každá banka má také své podmínky pro poskytnutí konsolidace půjček. Základem je dosavadní bezproblémové splácení vašich závazků. Pokud již jste zavedeni u některé finanční instituce jako problémový klient, v takovém případě vám banky ohledně žádosti o konsolidaci půjček těžko vyjdou vstříc. V případě kladného vyřízení stačí bance dodat pouze dva doklady totožnosti, potvrzení o výši příjmu a smluvní dokumentaci k dosavadním vašim úvěrům, které budou předmětem konsolidace. Ke konsolidaci půjček se nevyžaduje žádné zajištění (např. ručitel či zástava majetku). Prostřednictvím konsolidace půjček můžete sloučit několik svých stávajících úvěrů, tento finanční produkt je však také možné využít pro přefinancování jediného stávajícího úvěru.

Některé banky nabízí svým klientům také variantu konsolidace půjček, při které klient ručí nemovitostí. Tímto způsobem je možné dosáhnout na částku až 1,5 milionu korun. Klient tak sjednotí své dosavadní závazky pouze do jednoho a ještě má možnost získat nějaké peníze navíc. Výše úrokové sazby je navíc u této varianty podstatně nižší, neboť zástava v podobě nemovitosti je pro banku vyšší garancí pro splacení úvěru. Na tento produkt však dosáhnou pouze klienti s bezproblémovým splácením, kteří nemají negativní záznam v bankovních registrech.

Výhody konsolidace půjček:

  • snížení dosavadní výše splátek
  • splácení pouze jedné půjčky
  • snížení výše měsíčních poplatků za úvěry
  • možnost získat další peníze navíc
  • není potřeba ručit
  • možnost zvolit si dobu splácení i datum, ke kterému budete splátku hradit
  • možnost pojistit se pro případ neschopnosti splácení
  • půjčku je možní kdykoliv předčasně splatit

V případě, že se rozhodujete využít konsolidaci půjček, důležité pro vás je, abyste se rozhodli včas. Konsolidace se totiž nevyplatí těm klientům, kteří už na splácení závazků nestačí. V takové chvíli už je na konsolidaci pozdě, protože pro banku již nejste spolehlivým klientem a úvěr vám neschválí. V žádosti o konsolidaci také vždy uvádějte účel úvěru (tzn. všechny vaše úvěry a závazky), neboť banky poté posuzují klientovu schopnost splácet pouze s přihlédnutím k nově získanému úvěru, tzn. že neberou předchozí uvedené úvěry v úvahu. Utajené závazky mohou později rozhodnutí banky negativně ovlivnit.

sponzorované odkazy