www.alfapujcky.cz Americká hypotéka
sponzorované odkazy

Doporučujeme
Zkuste naše finanční poradenství na Finmix.cz ať se nedostanete do problémů a nepotká vás osobní bankrot a finanční krach. Můžete také načerpat informace, rady a tipy na portále daki.cz inzerce půjček. Hledáte-li zdroj informací a ripů jak na peníze, tak navštivte magazín o penězích Oslíčku.cz, nebudete litovat. Ztrácíte se v oblasti financí? Hledáte nejlepší půjčky? Co například půjčka 40 000 Kč ihned na účet? Nebo dáte přednost půjčce na složenku před výplatou? Tipy na půjčky přinášíme každý den.
Finanční poradenství
Peníze, půjčky, úvěry, hypotéky, spoření... témata, která ovlivňují životy každého z nás. Ne pro všechny jsou však tyto finanční obory srozumitelné. Proto se snažíme rozebrat pečlivě všechny témata (např. konsolidace půjček, americká hypotéka, peníze na směnku) a předat vám tak tyto důležité informace. Naše stránky Alfapujcky.cz pravidelně doplňujeme o nová témata z oblasti financí a půjček.

Americká hypotéka

Americká hypotéka je oproti běžné hypotéce neúčelový úvěr, tzn. že peníze můžete použít prakticky na cokoliv a účel použití nemusíte bance sdělovat. Podmínkou je samozřejmě vlastnictví nemovitosti, která se zastaví ve prospěch banky. Princip americké hypotéky je tudíž oproti klasické hypotéce obrácený. Zatímco běžnou hypotéku člověk čerpá za účelem vyřešení své bytové potřeby, tj. nákupu nemovitosti, americkou hypotéku klient sjednává na vyřešení jiné finanční potřeby a nemovitost, kterou už vlastní, se mu stane pomocníkem, jelikož ji vloží do zástavy bance. V České republice se americká hypotéka poprvé objevila v roce 2004 a od té doby je poměrně hojně využívána.

Ostatní parametry jsou velmi podobné klasické hypotéce. Úvěr je většinou poskytován do výše 70-90% hodnoty zastavované nemovitosti. Ta musí být ve vlastnictví klienta. Nesmí na ní být uvázáno věcné břemeno omezující její užívání. Také není možné ručit pouze částí nemovitosti, např. polovinou domu. Naopak rozestavěná nemovitost použita být může. Stačí, aby byla splněna podmínka dostavění minimálně jednoho podlaží. Na hypotéku má nárok každá fyzická osoba, která je občanem České republiky, ve věku od 18 do 70 let (v době splatnosti hypotéky může být žadateli max. 70 let). V případě společného jmění manželů musí o hypotéku požádat oba manželé. Po schválení hypotéky jsou peníze převedeny bezhotovostně na účet klienta. Výše úvěru a ostatní podmínky jsou individuální, obecně se však úvěr poskytuje v rozmezí od 200 000 do 5 000 000 korun. Důležitým faktorem pro stanovení maximální výše je schopnost klienta splácet. Doba splatnosti bývá většinou omezena na maximálně 20 let. Pro vyřízení hypotéky je potřeba doložit žádost o úvěr, doklady totožnosti, potvrzení o výši příjmů nebo daňová přiznání, výpis z katastru nemovitostí s nabývacím právem nemovitosti bance, odhad ceny nemovitosti.

Jak už bylo řečeno, nemovitost musí být samozřejmě ve vlastnictví klienta, nesmí být omezena jiným zástavním právem, musí stát na území České republiky a musí být pojištěna s vinkulací ve prospěch banky. Výhodou americké hypotéky je možnost bezplatného splacení před datem splatnosti nebo poslání větší mimořádné částky. Oproti klasickému spotřebitelskému úvěru nabízí americká hypotéka také nižší úrokové sazby, neboť zástava v podobě nemovitosti je pro banku vyšší garancí pro splacení úvěru. Spotřebitelské úvěry navíc poskytují maximální částky ve výši 500 000 korun. Další výhodou americké hypotéky je možnost zvolit si výši částky a s tím související dobu splácení. Navíc si lze americkou hypotéku sjednat společně až se čtyřmi dalšími osobami (alespoň jeden z žadatelů musí mít zástavní nemovitost v osobním vlastnictví). Ručení může být zajištěno i více nemovitostmi. Výhodou je zcela určitě i fakt, že nemovitost lze kdykoliv v průběhu hypotéky prodat.

Nevýhodou americké hypotéky je vyšší úroková sazba, než jakou byste získali v případě klasické hypotéky s účelem financování bydlení. Navíc u amerických hypoték banky většinou půjčují menší procento z odhadní ceny nemovitosti. Při podání žádosti o americkou hypotéku počítejte s větší administrativní náročností pro vyřízení úvěru než třeba u klasického spotřebitelského úvěru. Doložit musíte mimo jiné i vaše ostatní úvěry a závazky, spoření, nemovitosti v pronájmu a další výdaje. Na základě výše popsaných informací lze konstatovat, že americká hypotéka je kombinací běžného spotřebitelského úvěru a klasické účelové hypotéky.

sponzorované odkazy